Reklama
Reklama

Ruszyła przebudowa Lecha Poznań: rozwiązano kontrakt Mihaia Raduta

fot. Tomasz Szwajkowski

Od razu po zakończeniu sezonu władze Lecha Poznań wzięły się za porządkowanie spraw kadrowych.

W poniedziałek klub poinformował o rozwiązaniu umowy Mihaia Raduta. Kontrakt Rumuna był ważny do czerwca 2020 roku, ale strony ustaliły warunki rozstania i pomocnik może już bez przeszkód szukać nowego pracodawcy.
Radut trafił do Lecha w styczniu 2017 roku. Najpierw podpisał półroczny kontrakt, który następnie przedłużono o 3 lata. Pomocnik nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i jego pozyskanie można uznać za porażkę pionu sportowego: w 57 występach zdobył tylko jednego gola, do tego trzeba doliczyć 8 asyst.
- Mihai miał wiele drobnych urazów, które nie pozwoliły mu wejść na odpowiedni poziom. Dziękujemy mu za zaangażowanie podczas występów w Lechu i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Postanowiliśmy rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron, bez konieczności wypłacenia odszkodowania - wyjaśnił na łamach lechpoznan.pl Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Kolejorza.

Rumun był na opublikowanej kilka tygodni temu liście 10 piłkarzy, którzy latem opuszczą klub. Był on jedynym w tym gronie zawodnikiem z kontraktem (lub wypożyczeniem) wygasającym później niż 30 czerwca tego toku.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

55 stopni na termometrze w słońcu, 38 w cieniu: "na dworze nie da się już przebywać"
36℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
11.32g/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro