Reklama
Reklama

Wprowadził psa do Parku Wilsona mimo zakazu. Sąd uznał go winnym, ale...

fot. Bohdan

Choć wydawałoby się, że spacer z psem w parku to przyjemność, czasem może się skończyć sprawą w sądzie.

Na facebookowym profilu Nieformalnej Grupy Łazarskiej jeden z mieszkańców opublikował wyrok Sądu Rejonowego Poznań Grunwald i Jeżyce w jego sprawie. Mężczyzna w styczniu i kwietniu został "przyłapany" na tym, że w godzinach porannych spacerował ze swoim psem po Parku Wilsona. Tymczasem parkowy regulamin tego zabrania.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Dołącz do naszej Drużyny.
REKLAMA


Sąd uznał mężczyznę winnym wykroczenia i wymierzył mu karę... nagany. Dodatkowo zwolnił go w całości od obowiązku zapłaty kosztów postępowania. Dziś sam skazany przyznaje, że wciąż pojawia się w parku z psem, a strażnicy miejscy jego zdaniem nie zwracają na to uwagi. Wszystko ma zależeć od strażnika. W komentarzach pod postem wywiązała się jednak dyskusja. Jedni cieszą się z "łagodnego wyroku", inni zauważają, że zakaz jednak obowiązuje i naśladowców mężczyzny także może czekać sprawa w sądzie, która zakończy się zupełnie innym wyrokiem.

Już kilka lat temu straż miejska wyjaśniała nam, że podstawą interwencji w tej sprawie są parkowe regulaminy, do których mieszkańcy muszą się stosować. - Oczywiście mieszkaniec może odmówić przyjęcia mandatu i wtedy sprawa kierowana jest do sądu. Tam mieszkaniec może przedstawić swoje racje - mówiła Anna Nowaczyk z SM.

Park Wilsona nie jest jedynym parkiem w Poznaniu, do którego nie można wejść z psem. Zakaz obowiązuje również m.in. w Parku Chopina czy Ogrodzie Zamkowym. Osobom, które nie będą się stosować do regulaminu, niezmiennie grozi mandat.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro