Reklama
Reklama

Córka byłego posła studiowała bez matury? Jej rodzice są właścicielami uczelni

fot. Google Street View

Córka byłego posła miała rozpocząć studia będąc jednocześnie uczennicą pierwszej klasy liceum.

Poznańska "Gazeta Wyborcza" opisuje przypadek Joanny Górskiej. We wrześniu 2016 roku rozpoczęła ona naukę w technikum, a następnie przeniosła się do liceum. Już miesiąc po starcie szkoły średniej zaczęła brać udział w zajęciach kierunku zarządzanie w poznańskiej Wyższej Szkole Handlu i Usług.
To prywatna uczelnia, a prezesem prowadzącej ją spółki jest matka Joanny, Magdalena Górska. Kanclerz to Tomasz G., były poseł PiS i Solidarnej Polski, oskarżony o oszustwa.
Joanna Górska odmówiła rozmowy z "Wyborczą", a na pytania odpowiadał adwokat Zbigniew Krüger. Oświadczył on, że jego klientka nie jest studentką, ale od października 2016 roku uczestnicy w zajęciach jako wolny słuchacz. Kobieta przystępuje do zaliczeń i egzaminów, nie zamierza jednak bronić pracy licencjackiej, nie zdobędzie więc wyższego wykształcenia.
W listopadzie ubiegłego roku Górska została wiceprzewodniczącą samorządu studenckiego, na Facebooku gratulowała jej nawet matka. Według adwokata Krügera to studenci zaproponowali kandydaturę Górskiej, jako osoby zaangażowanej w życie uczelni. Dodał, że wyboru ostatecznie nie zaakceptowały władze uczelni. Z kolei według Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego osoba nieposiadająca statusu studenta nie może zasiadać w samorządzie.
Ten sam resort zaczął badać sprawę. Uczelnia poinformowała ministerstwo, że od 1 października 2018 r. nie prowadzi zajęć w charakterze wolnego słuchacza dla osób nieposiadających matury. Z kolei mecenas Krüger w kwietniu tego roku informował "Wyborczą", że WSHiU ma w sumie 9 wolnych słuchaczy.

Ministerstwo prowadzi obecnie postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro