Reklama
Reklama

Marszałek Wielkopolski będzie współorganizatorem przejazdów kolejowych na festiwal Jurka Owsiaka

Skład wiozący uczestników festiwalu w 2013 roku | fot. Paweł

Wiele dyskusji w mediach budzi kwestia wzmocnienia połączeń kolejowych podczas festiwalu Pol'and'Rock.

Od 25 lat uczestnicy mogli docierać do Kostrzyna nad Odrą (a wcześniej do Żar) m.in. specjalnymi pociągami. W tym roku jednak spółka Przewozy Regionalne poinformowała, że dodatkowych składów nie będzie. Tłumaczono to rachunkiem ekonomicznym: rok temu uruchomienie projektu musicREGIO miało kosztować 3 mln zł, a wpływy z biletów wyniosły 2 mln zł.
W tej sytuacji część samorządów na własną rękę zaczęła organizować połączenia kolejowe. Tak jest choćby w przypadku marszałka województwa pomorskiego, który ma współpracować ze swoimi odpowiednikami z kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.
- Województwo będzie współorganizatorem dodatkowych przewozów kolejowych dla uczestników tegorocznego festiwalu Pol"and"Rock w Kostrzynie nad Odrą. Szczegóły przekażemy wkrótce - powiedziała w rozmowie z portalem "Onet" Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik prasowy marszałka województwa wielkopolskiego.
W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia.

W przeszłości zdarzały się przypadki niszczenia pociągów przez uczestników festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Woodstock). Pisaliśmy o tym m.in. tutaj. To jednak nie było wcale normą: w 2017 roku specjalnym pociągiem jechał m.in. nasz reporter. - Pociąg którym jechaliśmy do Kostrzyna przybył bez żadnego opóźnienia. Skład - mimo dobrej zabawy woodstockowiczów i obecnego na pokładzie alkoholu - dojechał do celu bez żadnych uszkodzeń - pisał wówczas dziennikarz epoznan.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
15.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro