Reklama
Reklama

ZOO: słoniom też jest gorąco. Biorą "prysznice" na zapleczu

fot. ZOO Poznań /FB

Zobacz, jak wygląda słoniarnia "od kuchni".

- Słoniom też jest gorąco! Jeśli przez chwilę nie ma słoni na wybiegu, to znaczy, że właśnie zażywają chłodzących pryszniców na zapleczu. Słoń Ninio korzysta z basenu na wybiegu, jednak dziewczyny preferują bardziej intymną atmosferę - informują pracownicy poznańskiego ogrodu zoologicznego. - Woda "w prysznicu" nie jest zimna, jest przyjemnie letnia, podgrzewają ją panele słoneczne znajdujące się na dachu słoniarni - dodają.
Wnikliwym obserwatorom z pewnością nie umknie, że słonie m.in. w trakcie polewania wodą otrzymują specjalne smakołyki. To "sekret", o który często pytają zwiedzający ZOO. - Przy okazji na filmie zdradzamy sekret, o który często pytacie - jakim cudem słonie tak grzecznie przechodzą do pomieszczeń i wykonują wszystkie polecenia opiekunów. Po chłodzących prysznicach słonie powracają na wybieg i... ponownie taplają się w błotku i obrzucają się piaskiem - kończą.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW rozszerza ostrzeżenie o upale na całą Wielkopolskę
36℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
24.12g/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro