Reklama
Reklama

Częściowo rozebrany mężczyzna zaatakował w parku policjanta

fot. KPP Ostrzeszów

Mężczyzna może trafić do wiezienia.

W czwartek około godziny 17 do policjantów wpłynęło zgłoszenie, z którego treści wynikało, że częściowo rozebrany mężczyzna leży na trawniku w parku miejskim w Ostrzeszowie. Gdy policjanci przybyli na miejsce podeszli do leżącego mężczyzny, od którego wyczuli wyraźną woń alkoholu.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Nietrzeźwym okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego, który był na tyle pijany, że porozumiewanie się z nim było utrudnione. Po ustaleniu jego miejsca zamieszkania funkcjonariusze postanowili o doprowadzeniu go tam w celu przekazania rodzinie - relacjonuje sierż. Martyn Kowalczyk, oficer prasowy policji w Ostrzeszowie.

W trakcie tej czynności zrobił się on agresywny i zaczął kierować w kierunku policjantów obraźliwe słowa. Gdy próbowano go uspokoić, rzucił się na jednego z funkcjonariuszy i pchnął go na meble. Z uwagi na dopuszczenie się przez mężczyznę naruszenia nietykalności cielesnej oraz znieważenia funkcjonariusza publicznego został on zatrzymany. Dziś, gdy mężczyzna wytrzeźwieje, zostaną mu przedstawione zarzuty - dodaje.

Jak stwierdzili policjanci zachowanie mężczyzny niewątpliwie budziło zgorszenie wśród przebywającej na terenie parku młodzieży, dlatego podjęcie interwencji wobec niego i doprowadzenie go do miejsca zamieszkania było konieczne. Gdyby nie agresywne zachowanie w trakcie realizowania czynności 33-latkowi groziłaby kara grzywny. Teraz za swoje czyny może trafić do więzienia - kończy rzecznik.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
19℃
14℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro