blog background
 
marecky: Transport aut z zagranicy
z Niemiec, Belgii i Holandii
metka_epoznan
Jak zamówić transport samochodów z zagranicy?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 27
Każdemu z nas może zdarzyć się sytuacja, że będzie on potrzebował transportu aut z zagranicy. Powodem może być okazja, zakup auto po niższej cenie, lepszej jakości albo po prostu niestety wypadek czy usterka. Niezależnie jednak od powodu, transport aut trzeba zorganizować. Jak to wygląda?

Jak wybrać firmę zajmującą się transportem aut?


Zacznijmy od samego początku, a mianowicie od tego, czym kierować się podczas wyboru odpowiedniej firmy zajmującej się transportem samochodów z zagranicy - https://sined.pl/transport-samochodow/. Otóż na pewno trzeba spojrzeć na cenę - uzależniona jest ona oczywiście od ilości kilometrów, stanu samochodu oraz jego wagi i wielkości, jednak średni oscyluje wokół 2 zł za kilometr. Do tego dochodzą nieraz dodatkowe usługi. Dalej warto także spojrzeć, czy dana firma na pewno posiada polisę. 

Jak przygotować auto do transportu samochodów?

Kwestią ważną jest także samo przygotowanie auta do transportu. Konkretniej zaś chodzi tu o jego dokumenty. Zazwyczaj w granicach Unii Europejskiej wymagany jest jedynie list CMR, czyli poświadczenie zawartej umowy o przewóz oraz zlecenie, czyli potwierdzenie, że przewoźnik został upoważniony do odbioru auta. Czasem konieczna jest także kopia dowodu rejestracyjnego oraz kopia faktury zakupu - w przypadku aut nowych. 

Transport aut - informacje między przewoźnikiem a właścicielem

Na koniec warto wspomnieć jeszcze o tym, że do oszacowania ceny przejazdu oraz tego, co będzie do niego potrzebne , trzeba podać przewoźnikowi pewne dane. Oczywiście będzie to wielkość i waga samochodu. Jeśli ich nie znamy - wystarczy podać dokładny model auta. Dodatkowo konieczna jest informacja o stanie auta - czy jest ono uszkodzone czy w pełni sprawne, a w szczególności czy sprawne są koła. Zupełnie bowiem inaczej będzie wyglądał wówczas transport. Oczywiście należy także dogadać się odnośnie terminu realizacji zlecenia. 

Podsumowując - transport aut z zagranicy nie jest trudną sprawą - trzeba tylko uważnie wybrać firmę i przekazać jej konkretne dokumenty.
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Natalia Cofta