blog background
 
zarobkowyninja: Zarabiam w internecie, a Ty?
praca z domu, zarabianie z domu
metka_epoznan
Czego nikt nie mówi o pracy z domu?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 35

Gdy szukasz możliwości rozwoju poza korporacją, masz dosyć pracy od 9 do 17 w biurze, a także uważasz, że dasz sobie lepiej radę bez szefa, uważaj na informacje przekazywane w sieci. Znajdziesz tam masę artykułów przekonujących do wybrania tego rodzaju pracy — jako samozatrudniony bądź freelancer. Główną wadą tych artykułów jest fakt, że nie patrzą na ten rodzaj pracy całościowo i wybierają jedynie jasne strony pracy na własny rachunek. Tak jak wszystko, zarabianie z domu na pełen etat wiąże się z wadami, które ma każda praca. Jesteś gotowy, aby je poznać?


Nie dla każdego

Kto odnajdzie się, pracując w domu? Osoby przedsiębiorcze, które mają talent do szukania odpowiednich zleceń. Najlepiej poradzą sobie osoby, które lubią spędzać część swojego czasu na poszukiwaniu informacji, gdyż nie zawsze jedna sprawdzona strona ze zleceniami online będzie zawierać ciekawe dla Ciebie oferty.

Jeżeli planujesz rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą i samodzielnie wytwarzać lub dystrybuować swoje wyroby, nie możesz polegać jedynie na tym, że strona internetowa czy fanpage sprawi, że zdobędziesz klientów. Pozycjonowanie Twojej strony oraz cykliczność postów, dobre jakościowo zdjęcia oraz ciekawe odpisy to podstawa dzisiejszego biznesu. Sam rozwój strony internetowej i zdobycie odpowiedniej liczby wejść może zająć nawet 6 miesięcy, a biorąc pod uwagę koszty, może okazać się kapitałochłonne.


Trudno znaleźć grupę odbiorców

Przed chwilą wspominaliśmy o SEO i regularnych postach, które mają przynieść odpowiednią konwersję. Nie nastawiaj się jednak od razu na sukces! Zaufanie algorytmowi może okazać się zbawienną decyzją, jednak nie zawsze wskaże on idealnie docelową grupę odbiorców. Bez odpowiedniego zainteresowania Twoimi usługami nie zarobisz żadnych pieniędzy, a jeśli nie masz odpowiedniego zabezpieczenia finansowego, możesz mieć poważny problem finansowy.

Zanim zdecydujesz się na pracę na pełen etat, dokładnie zbadaj swoje możliwości finansowe i zabezpiecz się na najbliższe miesiące. Da Ci to poczucie bezpieczeństwa, a także zmotywuje do rozkręcenia biznesu. Jeżeli nie uda Ci się wzbudzić zaufania odbiorców, możesz zmierzyć się z koniecznością zamknięcia firmy lub zmiany taktyki. Nie są to decyzje łatwe, dlatego warto zacząć od biznesplanu i dokładnym podliczeniu możliwych kosztów oraz strat, zanim zyski nie zaczną wyrównywać Twoich przychodów.


Czy da się z tego wyżyć?

Nie zawsze. W zależności od rodzaju Twojej działalności i możliwości twórczych Twoje zarobki mogą wahać się od kilkunastu do kilku tysięcy złotych za projekt. Wszystko sprowadza się do rozmiaru danego zlecenia oraz czasu potrzebnego na jego wykonanie. Istnieją szczęśliwcy, którym zarabianie online przychodzi z łatwością i nie muszą męczyć się na etacie. Inni muszą liczyć się z koniecznością szukania różnych źródeł dochodu. Zastanawiasz się, jakie są najlepsze sposoby, jak zarabiać pieniądze w domu? Przede wszystkim zawody, które w pełnoetatowym wymiarze gwarantują wysokie zarobki, na przykład programista. Nie oznacza to jednak, że osoba z innym zawodem nie utrzyma się, jeżeli będzie ciężko pracować.


 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Adam: ciekawy temat - jest sporo informacji o tym jak zarabiać w domu ale wiele zupełnie pomija ten aspekt. Jeśli chce się stosować homeoffice to najlepszym rozwiązaniem będzie zarabianie w internecie - sklep internetowy, instagram, freelance daje naprawdę sporo możliwości
dodano: Środa, 2019.04.24 16:42, IP:83.25.70.XXX
ok
1
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka