blog background
 
salonik: Fryzjerstwo i kosmetyka
meble fryzjerskie, meble kosmetyczne, biznes kosmetyczny, biznes fryzjerski
metka_epoznan
Czy warto otwierać salon urody?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 16
W pierwszym wpisie postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy warto otwierać salon kosmetyczny w dużym mieście, jakim jest Poznań. Jak wiecie, ilość salonów kosmetycznych w miastach wojewódzkich jest bardzo duża. Jednak jest jakaś przyczyna takiego stanu rzeczy. Otóż można zaobserwować rosnący popyt na usługi kosmetyczne - taka sytuacja trwa już od kilku lat. Polki przykładają coraz większą uwagę do profesjonalnego dbania o swój wizerunek, nic więc dziwnego, że pomocy w swoich staraniach szukają w salonach kosmetycznych. 

"No tak, ale czy rynek nie jest już za bardzo nasycony? Czy jest miejsce na kolejny salon świadczący usługi kosmetyczne?" Odpowiem w ten sposób: dla dobrego fachowca zawsze znajdzie się miejsce na rynku. Zwłaszcza obecnie, gdy tak duży nacisk w usługach kosmetycznych kładzie się na specjalizację. Mając fach w rękach, dobre podejście do klienta, gdy czujesz, że pracując na etacie ściągasz do salonu dużo więcej klientek niż pozostali pracownicy, warto zastanowić się nad przejściem na swoje.

"Ale otwarcie salonu to poważny wydatek" - To prawda. Aby otworzyć stacjonarny salon kosmetyczny w dużym mieście, na samo wyposażenie trzeba wydać od 20 tys. zł wzwyż (w zależności od tego, jaki będzie zakres usług - wiadomo, że w przypadku gabinetu mającego IPL i zaawansowane zabiegi wyszczuplające ta kwota będzie kilkukrotnie wyższa), a przecież trzeba wziąć jeszcze pod uwagę koszty dostosowania lokalu i opłaty eksploatacyjne oraz podatki za pierwszych kilka miesięcy.

To niestety prawda. Dlatego dla osób, które nie mają dużych środków na start, a bardzo chciałyby otworzyć własny salon istnieje opcja, która umożliwia samodzielne wejście na rynek usług kosmetycznych przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków do minimum. Tym sposobem jest otworzenie salonu mobilnej kosmetyki. 

Jakie zalety ma mobilny salon kosmetyczny?

- koszty otwarcia są dużo niższe - stawiamy na zabiegi, które będziemy mogły świadczyć z dojazdem do klientek, a więc na początek wystarczy niewielki kombajn walizkowy, podstawowe sprzęty przenośnie jak peeling kawitacyjny, darsonval, a także wyposażenie do manicure. Nie musimy inwestować w meble, w remont lokalu, a później w jego utrzymanie

- mniej formalności - mobilna kosmetyka nie podlega odbiorowi lokalu przez sanepid. Działalność jest najczęściej rejestrowana na adres zamieszkania kosmetyczki

- elastyczne godziny pracy - nie będziesz musiała siedzieć w salonie 5-6 dni w tygodniu po 8h dziennie, czekając na klientki. Możesz lepiej zarządzać czasem pracy, poświęcając go klientkom wtedy, gdy jesteś umówiona na zabieg. Pozostały czas możesz spożytkować np. na działania promocyjne, szkolenia, studia, czy po prostu życie prywatne

- większa konkurencyjność - przez niskie koszty uzyskania przychodu jesteś w stanie zaproponować klientkom niższe ceny zabiegów w porównaniu do klasycznych gabinetów - w początkowej fazie rozwoju firmy może to mieć duże znaczenie i pozwoli Ci zjednać sympatię dużej grupy potencjalnych klientek

A to tylko niektóre z zalet prowadzenia mobilnego biznesu kosmetycznego. Ponadto możesz obsługiwać klientki na wieczorach panieńskich (home SPA), czy np. ustalić współpracę z zaprzyjaźnionym zakładem fryzjerskim (pomocne np. w przygotowaniach przedślubnych). Możliwości jest wiele i w dużej mierze zależą od Twojej determinacji i wyobraźni.

Salon mobilny to świetny wstęp do otworzenia salonu stacjonarnego - w mniejszej skali uczysz się prowadzić swój biznes, poznajesz tajniki marketingu salonowego i na podstawie rozmów z klientkami widzisz, w jakim kierunku warto rozwijać gabinet. Dzięki temu zyskujesz wiedzę, która przyda się bardzo w klasycznym gabinecie i pozwoli Ci uniknąć popełnienia wielu błędów. 
WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
SALONIK
salonik.epoznan.pl
RSSsend_message
Witaj. Na moim blogu znajdziesz porady z zakresu prowadzenia i otwierania salonu urody lub zakładu fryzjerskiego. Zapraszam do czytania.
POLECANE STRONY
http://magazynkosmetyczny.pl
http://fricos.pl
ARCHIWUM WPISÓW
Czy warto otwierać salon urody? (24 mar 2019)
Zdjęcie: Bartek