blog background
 
bhpmogilno: BHP - ważna rzecz
bhp mogilno, szkolenia bhp mogilno
metka_epoznan
JAK DOBRAĆ REKLAMĘ I STWORZYĆ ŚWIADOMOŚĆ MARKI?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 7

Na rynku pojawiają się nowe przedsiębiorstwa. Osoby, które dopiero założyły własną działalność gospodarczą muszą zmierzyć się z innymi firmami, które już istnieją. Muszą zainwestować w dobrą reklamę, ale musi ona być także częsta. Są to początkowo duże nakłady finansowe, ale zwraca się, gdy już uzyskamy nowych klientów.ODPOWIEDNIA REKLAMA – JAK WYBRAĆ?

Na początek musimy zdefiniować grupę docelową. Jeżeli mamy zamiar świadczyć usługi budowlane to naszą grupą docelową będą osoby, które budują dom, pragną zrobić remont. Należy także określić płeć, wiek, zainteresowania oraz miejsce zamieszkania naszego potencjalnego klienta. Tak samo działa to z innymi rodzajami działalności gospodarczych. Jeżeli już określimy grupę docelową musimy wybrać formy reklamy. Tym najczęściej zajmują się specjaliści do spraw marketingu oraz agencje reklamowe. Sprawdzają oni jaki nośnik reklamy jest najbardziej skuteczny oraz atrakcyjny. Musimy również przedstawić budżet jaki chcemy wydać na reklamę. Należy pamiętać, że nie warto na tym oszczędzać, ponieważ reklama pomaga pozyskać nam klientów i dzięki temu zwracają nam się koszta reklamy. Pamiętajmy – aby wyjąć trzeba najpierw włożyć.


CO OFERUJĄ AGENCJE REKLAMOWE?


Agencje reklamowe oferują liczne sposoby planowania reklam. Banery Mogilno to jedna z większych form reklamowania firmy. Banery można wieszać na płotach ogrodzeń przy drodze dzięki czemu osoby jadące samochodem oraz piesi mogą je zauważyć. Tradycyjnym oraz powszechnym banerem jest baner laminowany i powlekany. Szyldy Mogilno to kolejny wielki format jaki tworzą agencje reklamowe. Jeżeli posiadamy siedzibę firmy dobrze by było umieścić szyld, aby potencjalni klienci już z daleka mogli zauważyć gdzie znajduje się firma. Dodatkowo agencje reklamowe zajmują się tworzeniem gadżetów reklamowych takich jak : kubki, koszulki Mogilno, pieczątki Mogilno, smycze, ulotki. Warto także mieć wizytówkę własnej firmy. Wizytówki Mogilno można pozostawić w sklepach o podobnej branży – przykładowo gdy mamy firmę budowlaną wizytówki można pozostawić w sklepach z materiałami budowlanymi.NASTĘPNE KROKI PO WYBRANIU REKLAMY

Gdy już wybierzemy reklamę oraz ją zrealizujemy warto budować świadomość marki wśród ludzi. Rozmawiać z osobami, które znamy, aby podpowiadali znajomym, żeby to właśnie naszą firmę wybrali. Można także brać udziały w targach oraz spotkaniach branżowych, aby ludzie bezpośrednio związani z działalnością jaką się zajmujemy mieli świadomość o istnieniu naszej firmy. Reklama w internecie oraz własna strona internetowa to kolejny krok w uzyskaniu nowych klientów. Coraz więcej osób korzysta z internetu i właśnie tam szuka usług, które w danym momencie potrzebuje. Strona internetowa pozwoli zaznajomić się przyszłym klientom z działaniami firmy oraz uzyskać dane kontaktowe.


Dobra i systematyczna reklama to klucz do sukcesu każdej firmy. Nie pozyskamy klientów, jeżeli nie będą oni świadomi istnienia naszej firmy. Ważne, aby nie koloryzować naszych działań w reklamie oraz umieszczać informacji nieprawdziwych, ponieważ i tak wyjdzie to w praniu, a przez to uzyskamy odwrotny rezultat od zamierzonego mimo najszczerszych chęci.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: fot. Jarosław Adamowski